Podoba Ci się? Udostępnij! :)

Art.1

Sklep internetowy “antiko.pl” funkcjonuje w ramach podmiotu gospodarczego zarejestrowanego w Ewidencji Działalności Gospodarczej miasta Kołobrzeg  pod numerem NIP 671 – 118 – 51 – 90

Art.2
Sklep “antiko.pl” prowadzi sprzedaż wysyłkową towarów za pośrednictwem sieci Internet. Asortyment sprzedawanych towarów obejmuje m.in. nowe meble, używane meble, ręcznie malowane przedmioty, ręcznie malowane i dekorowane meble. Przedmioty używane mogą nosić ślady użytkowania.

Art.3
Zamówienia mogą być składane pod adresem www.antiko.pl . Klientem może być tylko osoba pełnoletnia.

Atr.4
Po złożeniu zamówienia klient zostaje poinformowany wiadomością e-mail,że towar jest dostępny na magazynie. W przypadku niedostępności części towarów klient jest informowany o stanie zamówienia i podejmuje decyzje o sposobie jego realizacji (częściowa realizacja,wydłużenie czasu oczekiwania,anulowanie części zamówienia).

Art.5
Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów, realizacja zamówień na te towary odbywa się do wyczerpania zapasów objętych tą formą sprzedaży.

Art.6
Do każdego zamówienia wystawiany jest dokument sprzedaży lub faktura Vat zgodnie z życzeniem klienta. Wprowadzenie zmian w zamówieniu możliwe jest poprzez kontakt e-mail pod adresem biuro@antiko.pl. Wszystkie ceny podane są w polskich złotych i zawierają podatek Vat. Faktury vat przesyłane są na podanyw formularzu zamówienia adres email. Paragony fiskalne wysyłane są w przesyłce zawierającej zakupiony towar ( ofoliowana koszulka z listem przewozowym).

Art.7
Złożenie zamówienia przez Kupującego oznacza akceptację postanowień niniejszego regulaminu. Każdy Klient składając zamówienie musi potwierdzić znajomość regulaminu.

Art.8
Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie danych adresowych, na które Sprzedający prześle zamawiany towar oraz aktualnego adresu e-mail i telefonu Kupującego w celu potwierdzenia zamówienia oraz sprawnego dostarczenia przesyłki pocztowej. Zamówienia nieposiadające pełnych danych mogą zostać anulowane.

Art.9
Sprzedający w ciągu 24 godzin od otrzymania zamówienia potwierdzi zamówienie u Kupującego drogą internetową. Czas potwierdzenia oraz wysyłki może zostać wydłużony, jeśli wypada on w dni uznawane za wolne od pracy (niedziele i święta).

Art.10
Sprzedający w ciągu 48 godzin od zaksięgowania przedpłaty za towar na koncie, w przypadku płatności przelewem bankowym, wysyła przesyłkę zgodną z zamówieniem. Zamówienia płatne przelewem muszą zostać opłacone w ciągu 7 dni od daty złożenia zamówienia. Brak wpłaty w tym terminie powoduje zdjęcie rezerwacji z zamówionych towarów, które mogą zostać kupione przez innych klientów. Dane do przelewu znajdują się w dziale: Kontakt.

Art.11
Sprzedający dostarczy zamówiony towar za pośrednictwem firmy kurierskiej. Do poprawnej i sprawnej realizacji zamówienia dostarczanego za pośrednictwem firmy kurierskiej niezbędny jest aktualny telefon kontaktowy, który należy podać przy rejestracji w systemie sklepu.

Art.12
Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia nadanej przesyłki z zamówionym towarem, za które winę ponosi firma kurierska.

Art.13
W przypadku braku towaru w magazynie,w odniesieniu do towarów, które nie są oznaczone w sklepie, jako towary na zamówienie (towary, przy których podany jest czas oczekiwania), Sprzedający zobowiązuje się powiadomić o tym Kupującego i poinformować go o najbliższym możliwym terminie dostarczenia zamówionego towaru. Kupującemu przysługuje w takiej sytuacji możliwość anulowania zamówienia. Kupujący zobowiązany jest do odbioru zamówionego towaru. W przypadku odmowy przez Kupującego odbioru wcześniej zamówionego towaru Sprzedający ma prawo odmówić realizacji następnych zamówień oraz anulować wszystkie przyznane przez system zniżki dla stałych klientów.

Art.14
Towary wykonywane oraz sprowadzane na specjalne zamówienie nie podlegają zwrotowi pieniędzy.

Art.15
Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wystawienie dowodu sprzedaży bez podpisu kupującego. Oferta wiąże do momentu przejęcia przesyłki przez Klienta. Towary sprzedawane w Internetowym Sklepie “antiko.pl” to przedmioty używane, odnowione.

Art.16
Zgodnie z ustawą z dnia 2 marce 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny, Kupujący ma prawo do zwrotu towaru bez podania jakiejkolwiek przyczyny w okresie do 14 dni od daty otrzymania towaru. Zwrot towaru odbywa się na koszt Kupującego pod warunkiem, że towar jest w stanie nienaruszonym, posiada oryginalne opakowanie i nie był użytkowany. Adres do zwrotów: Radosław Klukaczewski, ul. Słoneczna 19, 78-100 Budzistowo

Art.17
W przypadku reklamacji/zwrotu towaru, warunkiem przyjęcia reklamacji jest wcześniejsze poinformowanie Sprzedającego telefonicznie lub poprzez e-mail oraz przesłanie towaru na adres Sprzedającego uzgodnioną wcześniej przesyłką z załączonym opisem wady w formie pisemnej oraz dołączenie dowodu sprzedaży. Nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem oraz wysłanych na nasz koszt.

Art.18
Zwrot pieniędzy za reklamowany lub zwracany towar oraz zwrot przedpłat za niezrealizowane zamówienia jest dokonywany tylko na wskazane przez Kupującego konto bankowe (wymagane są pełne dane tj. właściciel konta nr konta,adres właściciela konta) w terminie 14 dni od daty otrzymania zwracanego towaru przez Sprzedającego lub anulowania zamówienia. Przy zwrocie/wymianie towaru,Kupujący odsyła zwracany /wymieniany towar na swój koszt wraz z dowodem sprzedaży na adres Sprzedającego.

Art.19
Różnice wynikające z Indywidualnych ustawień komputera Klienta (kolor, proporcje itp.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru.

Art.20
W sprawach nieuregulowanych powyższym Regulaminem stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.

Art.21
Sklep „antiko.pl” zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian w treści niniejszego Regulaminu. Każdy Klient przed wysłaniem zamówienia proszony jest o zapoznanie się z treścią Regulaminu i jest każdorazowo związany z jego postanowieniami w chwili dokonywania zamówienia.