Krzesło jako dekoracja? Czemu nie!

Krzesło jest bardzo istotnym elementem wyposażenia każdego mieszkania. Musi być przede wszystkim wygodne i… dopasowane. W przypadku krzeseł w jadalni – do wysokości stołu. A jeśli dużo pracujecie w domu, Wasze krzesło biurowe powinno dopasowywać się do kształtu kręgosłupa. Tyle o wygodzie, porozmawiajmy o stylu. Krzesła w domu muszą być też ładne i pasować do wnętrza Mogą też pełnić funkcję dekoracyjną.

krzesło dekoracyjne

 

 

Do naszej pracowni trafiło ostatnio kilka krzeseł Medalion. Znacie ten model? Tapicerowane, z owalnym oparciem, lekko pochylonym do tyłu. Wykonane z drewna, nogi delikatnie zakrzywione na zewnątrz. Klasyk. Wystarczyło je tylko lekko odnowić i mogłyby sprawdzić się w klasycznej, eleganckiej jadalni. Ale to byłoby zbyt proste. Postanowiliśmy trochę zaszaleć i każdemu z nich nadać zupełnie inny styl, wykorzystując oryginalne wzory materiałów tapicerskich.

Nie było łatwo się zdecydować. Po burzliwych dyskusjach wybór padł na białego królika z „Alicji w Krainie Czarów”, tajemniczą maskę, nawiązującą do maski Salvadora Dali z serialu „Dom z papieru”, motyw marokański, dziewczynę z clownem, portret psa z kotem i kolorowe domki. Kolejny etap to dobór materiałów obiciowych na siedzisko i tył oparcia. Nie chcemy się chwalić, ale wybraliśmy tkaniny wysokogatunkowe, odporne na wszystko i łatwe w czyszczeniu. Pomalowaliśmy ramy krzeseł, a całość wykończyliśmy ozdobnymi, postarzanymi pineskami.

Powstało siedem oryginalnych krzeseł ozdobnych. Każde z nich może stanąć w dowolnym pomieszczeniu. Pasują i do kuchni, i do salonu. Sprawdzą się też w sypialni, przy toaletce. Są wygodne, funkcjonalne i dekoracyjne. Gwarantujemy, że takie krzesło „zrobi” całe pomieszczenie!

 

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają po naszych artystycznych zabiegach, zapraszam do odwiedzenia strony www.antiko.pl i naszych mediów społecznościowych. Jeśli chcecie sprawdzić, jak bardzo są wygodne, wpadnijcie do naszej pracowni, gdzie można obejrzeć je na żywo.