Rurki, kształtki, zaworki, czyli dodatki w stylu loft

Lubię zrobić coś od początku do końca sam. Kiedy wpadnie mi w ręce kawałek deski, jakieś rurki, sitka, zaczynam kombinować. Co, z czym połączyć, co dodać, jak wykorzystać? Tak powstały moje pierwsze lampy w stylu industrialnym: kinkiety z rurek hydraulicznych. Do dziś wiszą u nas w domu, a ja zacząłem się interesować, jak z ogólnie dostępnych elementów zrobić zupełnie coś innego. Kolekcjonuję kółka, rolki, kółka zamachowe, dyferencjały, relingi – wszystko może się przydać. Nawet stojak kuchenny na sztućce, z którego zrobiłem abażur do lampy lub stare siodełko od roweru, które wykorzystałem jako siedzisko hokera.

Mam dla Was dobrą wiadomość: jeśli tak jak ja lubicie industrialny styl, nie musicie od razu przeprowadzać się do opuszczonej fabryki. Wystarczy kilka dodatków, które każdemu mieszkaniu nadadzą loftowy charakter. A do tego są oryginalne i ponadczasowe.

Na naszej stronie internetowej w zakładce Loft znajdziecie szeroki wybór wieszaków, uchwytów wykonanych ze zwykłych metalowych rurek i nietypowych dodatków z supermarketu budowlanego takich jak zaworek hydrauliczny. Ale to nie wszystko. Żeliwne kształtki i rury hydrauliczne lubią się z drewnem, zwłaszcza specjalnie postarzanym. Metal i drewno sprawdzą się we wszelkiego rodzaju półkach, regałach, stolikach, stojakach, a także hokerach. Bardzo lubię nasze hokery. Siedzisko z delikatnie opalanego drewna, do tego podstawa ze stalowych rur połączonych żeliwnymi kształtkami i otrzymujemy stylowy loftowy hoker, który będzie świetnie wyglądał w barze, ale sprawdzi się też w domowej kuchni. A do tego jest tak trwały, że wytrzyma długie lata.

Industrialne gadżety to moja największa pasja. Nie są to dodatki dla wszystkich – ich surowy styl trzeba pokochać. Ale jeśli lubicie minimalizm i ciekawe rozwiązania to idealna propozycja dla Was.